KİLO KONTROLÜNDE BEZELYE!

KİLO KONTROLÜNDE BEZELYE!

Yaz aylarının vazgeçilmezlerinden olan bezelye yeşil ve minik şekliyle inanılmaz sağlıklı ve şifalı bir sebzedir. C vitamini açısından zengin bir besin olan bezelye ayrıca çok ciddi bir protein kaynağıdır.Yarım tabak yenen bezelye bir insanın günlük c vitamini ihtiyacını karşılarken et yemeyen biri bezelye yiyerek protein ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilir. 

heartBezelye kolesterol dostudur. Kolesterolü yüksek olan hastaların bezelye tüketmesi kolesterollerinin düşmesi açısından önemlidir. Ayrıca bezelye kan şekerini düzenlemeye yardımcıdır. Diyabeti olan kişilerin bezelye tüketmesi oldukça sağlıklıdır.

heartBezelyenin içerisinde bulunan lifler sayesinde sindirim sisteminin düzenlemesi sağlanır. Bu şekilde bezelyeyi günlük hayatlarına alan ve düzgün olarak tüketen bireylerde sindirim sistemi rahatsızlıkları ortadan kalkacaktır. 

heartBezelyenin içerisinde B vitamini de bulunmaktadır. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir. cilt dostu olarakta cildin yaşlanmasını geciktirir. 

heartYarım bardak pişmiş bezelye sadece 36 kaloridir. 2,4 gram lif, 6 gram karbonhidrat ve 40 mg c vitamini yani günlük ihtiyacınız olan c vitaminini karşılar.

heartYüksek oranda antioksidan ( flavonoidlerden kateşin ve epikateşin, karotenoidlerden alfa ve beta karoten, fenolik asitlerden ferulik ve kafeik asit, polifenollerden kumestrol ) içermesinden ötürü yaşlanma karşıtıdır , güçlü bağışıklık sistemine yardımcıdır ve yüksek enerji sağlar.

Herbalife ürünleri ile kilo vermek ve sağlıklı beslenmek için sitemizden destek alabilirsiniz. Herbalife öğün yerine geçen shake in içinde bulunan bezelye proteini ile hem tok kalıp hem kilo verip hem de sağlıklı kalabilirsiniz.

 

 

Şimdi ucuz herbalife ve ucuz herbalife ürünleri ile bezelye proteini ile donatılmış shake lere sahip olabilirsiniz. 

 

DİĞER BLOGLAR

YORUMLAR

    Henüz Yorum yazılmamış.İlk yorum bırakan sen ol..!

BİR YORUM YAZ

Scroll