Alışkanlıklarınızı Değiştirerek Temiz Bir Cilde Sahip Olun

Alışkanlıklarınızı Değiştirerek Temiz Bir Cilde Sahip Olun

Temiz ve daha genç görünen bir cilt için yapmamız gereken kötü alışkanlıklarımızı iyi alışkanlıklara dönüştürmek. İşte temiz ve sağlıklı görünen bir cilt için yapmanız gereken birkaç alışkanlık:

DOKUNMAYIN

Her ne olursa olsun sivilcelerinizi sıkmayın. Sivilce sıkma isteğinize ne kadar karşı koyarsanız cildinizi bakterilerden o derece korumuş olursunuz. Eğer bunu yapmazsanız bakteriler cildinize yayılabilir ve bu da enfeksiyona neden olabilir. Bu sebepten cildinize dokunma ve sıkma alışkanlığından mutlaka vazgeçmeniz gerekir.

YASTIK KILIFLARINI DEĞİŞTİRİN

Gece yattığımız zaman saçımız ve cildimiz yastık kılıfına temas eder , saç yağları ve bakım ürünleri yastık kılıfına bulaşır. Bu yastık kılıfından da cildinize, omuzlarınıza ve hatta sırtınıza geçer. Bunu önlemek için yastık kılıfını değiştirmek bir önlem olabildiği gibi eğer mümkün olamıyorsa yastık kılıfını tersine çevirmekte bir çözüm olabilmektedir.

TELEFONUNUZU TEMİZLEYİN

Telefonunuz cildinize değerse telefondan yüzünüze, yüzünüzden telefona bir şeyler geçer ve temizlenene kadar bunlar telefona bulaşır. Bunu önlemek için sprey el temizleyici veya antibakteriyal ıslak mendil kullanın.

SAÇINIZI ARKADA TOPLAYIN

Saçınızda her türlü yağ, tortu,ürün kalıntısı ve parfüm bulunur. Toplanan tüm bu bakteriler ve kirler saçınıza yerleşir, her temasta da yüzünüze, omuzlarınıza, sırtınıza bulaşır. Bu alışkanlıklarınızdan vazgeçin ve spor salonunda egzersiz yaparken , hatta kanepeye uzanıp kitap okurken saçınızı arkada toplayın.

MAKYAJINIZI ÇIKARIN

Her gece yatmadan önce mutlaka makyajınızı çıkartmalısınız. Hatta egzersiz yapıyorsanız temiz bir cilde kavuşmak için egzersizden önce ve sonra cildinizi temizlemeniz gerekir. Makyaj egzersiz sırasında salgıladığınız ter ve yağlarla karışır ve gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Bu yüzden egzersiz öncesi ve sonrası cildinizi temizleyin ve bunu basit bir alışkanlık haline getirmek için yüz temizleme mendillerini yqanınızda bulundurun.

Herbalife firmasının aloe veralı ve yağlı ciltler için olan temizleyicisini mutlaka deneyin.

ALKOLE HAYIR

Alkol içeren cilt bakım ürünleri cildinizi kurutur ve kuru ciltler yağlı ciltlerden ya da gerektiği gibi nemlendirilen ciltlerden daha yaşlı görünür. Bu yüzden alkol içermeyen ürünler tercih edin. 

SAÇINIZI MAKYAJDAN ÖNCE YAPIN

Önce makyaj yapıp sonra saç kurutma makinesini çalıştırırsanız saç kurutma makinesinden gelen ısı makyajınızın erimesine ve akmasına neden olur. Bu durumda makyaj gözeneklere yerleşir ve bu da en sonunda aknelere neden olur. Bu alışkanlığınızı değiştirmeye çalışın. 

GÖZLÜKLERİNİZE DİKKAT EDİN

Eğer burnunuzda ve şakaklarınızda ya da yanaklarınızda akneler beliriyorsa sebebiniz gözlüğünüz olabilir. Gözlüklerinizin saplarını , camlarını ve burun kısmını alkol veya sprey el temizleyicisi ile temizleyip bakteri yağ ve kalıntıları  yok edebilirsiniz.

VÜCUDUNUZU İHMAL ETMEYİNİZ

Akneler vücudunuzun farklı yerlerinde olabilir. Sadece yüzünüzü yıkamak yeterlı olmayabilir. Cildinizi temiz tutmak için tepeden tırmağa yıkanmayı ve nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.Egzersiz sonrası terli giysilerinizi hemen çıkarmayı özen gösterin ve her zaman cildinizi temiz bir havluyla kurulayın. Herbalife ürünlerinden herbalife shake , herbalife çay ve omega ile içerden beslerken dış bakım ürünleri ile de dışardan beslemiş oluruz.

 

 

Herbalife cilt bakım ürünleri ile cildinizi yenileyin. Ucuz herbalife ürünleri ile herbalife kullanımızın keyfine bakın.

 

DİĞER BLOGLAR

YORUMLAR

    Henüz Yorum yazılmamış.İlk yorum bırakan sen ol..!

BİR YORUM YAZ

Scroll