ANANAS , SELÜLİT, KİLO VERME

ANANAS , SELÜLİT, KİLO VERME

Eskiden lüks meyve sınıfında yer alan ve her yerde bulamadığımız ananas artık büyük küçük tüm marketlerde bulabilir durumdayız. Hem lezzetli hem de ödem, selülit gibi bizi ciddi rahatsız eden sorunlarla baş etmemize yardımcı. ananas neye yarar mı? hadi inceleyelim.

Selülit mi?

Ananas, bromelain adında proteinleri sindirici etkiye sahip bir enzim içerir. Bu nedenle özellikle doğal yönden etin yumuşatılması işleminde kullanılır. Sadece sindirime yardımcı olmakla kalmaz, vücutta meydana gelebilecek olan inflamasyon (iltihap) ve ödemi de etkili bir biçimde azaltır. Zedelenmiş dokuların iyileşme süresini kısaltabilir. Bromelain dokularda meydana gelen ödem ve inflamasyon sonucu ortaya çıkan artrit, sinüzit, gut hastalığı, bademcik iltihabı ya da yaralanma ve burkulmaların iyileşmesine yardımcı olur. Son yapılan çalışmalar gösteriyor ki;  Bromelainin anti-inflamatuvar özelliği kanın pıhtılaşmasını önleyerek kalp krizi geçirme ve inme riskini azaltıyor. Antioksidan koruma sağlar ve bağışıklık sistemini destekler. Dokuların iyileşme süresini kısaltması, inflamasyon ve ödemi azaltması da onun selülit savar olarak nitelendirilmesine sebep olan özelliklerinden bazıları. Yani doğru beslenme ve düzenli egzersizle birleştiğinde selülitlerle savaşabilir. Herbalife kullanıcılarımız ananas ile herbalife shake i içmenin ayrı bir zevk olduğunu , daha tok ve doyurucu bulduklarını ve günbe gün selülitlerinin azaldığını ve ödemlerini attıklarını belirtmişlerdir. Tabii bunda herbalife çayınında etkisi yadsınamaz. 

Ayrıca ananas manganezden ve antioksidan etki gösteren C vitamininden zengin oluşuyla cildi güzelleştirmeye de yardımcı olur.  C vitamini dokularda kollajen sentezini hızlandırır ve cildi yenilenmesini sağlar.

Bağışıklık Sistemi Dostu

 

Ananasın yüksek lif içeriği onu bağırsak sağlığını koruyucu hale getirir. Ayrıca içerdiği çözünür posa ile yüksek kan kolesterolünü dengeler ve kalp hastalıklarına karşı da koruyucu etki gösterir. Ananas bir antioksidan olan Ferulic asitin iyi bir kaynağıdır ve kanser oluşumuna neden olan maddeleri önlemeye yardımcı olur. Diyet yapanlar için de çok uygun ve yoğun tatlı tadına sahip lezzetli bir meyvedir. Şekerli bir tada sahip olması onu daha çekici kılar.

Nasıl Tüketmeliyiz?

Ananas seçerken koyu yeşil yaprakları olmasına özen gösterin, bu taze ve iyi kalitede olduğunun belirtisidir. Özellikle küçük, yeşil ve tombul gözüken ananaslar büyüklerine göre daha tatlıdır. Ananas yıl boyunca üretilmektedir fakat yaz ayları ananasın en çok yetiştiği aylardır.

Meyvenin kendisini yiyebilir, suyunu çıkartıp içebilirsiniz. Özelikle kilo verme sürecinde herbalife formül 1 shake ile mikserde karıştırılıp içildiğinde hem kilo vermeye, hem tok kalmaya hem de selülit için inanılmaz faydalıdır. Meyve salatalarına, yoğurda, deniz mahsullerine veya etli yemeklerinize ilave edebilirsiniz. 80 gr taze ananas 41 kalori içerir ve günlük C vitamini ihtiyacının  %25’ini karşılar. Ananas suyunun 80 ml’si ise yaklaşık 38 kalori içerir. Ananası saklama kabında muhafaza edebilir ya da streçle kaplayabilirsiniz böylece kokusunun diğer yiyeceklerle karışmasını önlemiş olursunuz. Ananas buzdolabında saklanmalıdır. Dilimlediğiniz ananasları buzdolabında 2-4 gün saklayabilirsiniz.

 

Ananas ve herbalife. Ucuz aldığınız herbalife ürünleri ile kullanabilirsiniz. Ucuz herbalife ürünleri ile hem bütçenizi yormamış olursunuz. Herbalife fiyat listesine turkuazkutu.com sitesinden ve ucuz herbalife ürünleri diye arattığınızda bulabilirsiniz. 

 

DİĞER BLOGLAR

YORUMLAR

  • Avatar
    cansu bakır 08-04-2018
    ucuz herbalife ürünleri bulmak güzel. site güvenilir, sahibi çok şeker bir bayan. Sesi güven vermişti .Doğru site

BİR YORUM YAZ

Scroll